Estetinis plombavimas

/Estetinis plombavimas
Užsiregistruokite

Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas 2018-12-14T17:20:22+00:00
Dantų balinimas

Estetinis plombavimas

Ši procedūra atliekama, kai dėl įvairių priežasčių įskyla danties paviršius, formuojasi ertmės, kurios užplombuojamos įvairiais užpildais, tokiais kaip amalgama, kompozitiniai (estetiniai) ar inkrustaciniai (porcelianiniai).

Kas yra amalgamos užpildas?

Amalgama yra medžiaga, turinti vario, cinko, sidabro ir gyvsidabrio. Medžiaga yra tamsios metalo spalvos. Nepaisant to, kad spalva nesuderinama su šviesa danties spalva, amalgama dažnai naudojama kaip užpildas, nes yra be galo tvirta ir puikiai laikosi danties paviršiuje.

Kas yra kompozitiniai užpildai?

Kopozitai yra tokios medžiagos, kurios susidaro derinant dviejų ar daugiau medžiagų savybes skirtingose grupėse – gaunama medžiaga su geresnėmis savybėmis. Odontologijos srityje dažnai naudojama kaip užpildai. Tiek chemiškai, tiek mechaniškai kompozitiniai užpildai puikiai tinka dantims. Kompozitus galima lengvai derinti prie dantų spalvos – dėl šios priežasties jie puikiai tinka šalinant estetines problemas, tad kompozitai dažnai vadinami tiesiog estetiniais užpildais.

Kas yra porcelianiniai užpildai?

Porcelianiniai užpildai gaminami laboratorijose, kai burnoje trūksta didelio kiekio dantų audinio. Šių užpildų spalva lengvai derinama prie dantų spalvos. Odontologas paima dantų ir dantenų atspaudus, o porcelianiniai užpildai gaminami jau laboratorijoje. Vėliau specialiais odontologiniais klijais pritvirtinamas reikiamose vietose.

Amalgama, kompozitai ar porcelianas?

Dėl užpildo pasirinkimo spręs jūsų odontologas. Tai reiškia, kad daug kas priklauso nuo danties nuskilimo pločio, pozicijos ir danties audinio. Vis dėlto amalgamos užpildai pasirenkami rečiau, nes jie neatrodo labai estetiškai. Odontologai prioritetą skiria kompozitams ir porcelianui – jie atitinka paciento lūkesčius. Bet dėl to, kad kompozitai savo sudedamosiomis dalimis geriausiai atitinka danties audinį visais aspektais, jie tapo populiariausiais užpildais.

Kada atliekamas estetinis plombavimas?

Daugelis žmonių tarp dantų turi tarpus – neretai tai tampa estetine problema, ypač jei tarpai matyti priekiniuose dantyse. Turbūt visi pamename superžvaigždę Madoną ir jos tarpą tarp dantų. Iš Lietuvos žvaigždžių tokį tarpelį turi, pavyzdžiui, Žilvinas Žvagulis. Galbūt kai kuriems tokie tarpai netrukdo nei estetiškai, nei fiziologiškai, tačiau kiti neabejotinai kenčia ir jaučia didžiulį diskomfortą, nes tarpai neatrodo kosmetiškai dailiai, o ir valgant maistą gali kilti problemų. Bet kokiu atveju, kai kurie žmonės nori, kad tokie tarpai būtų užpildyti – neretam pacientui ši korekcija netgi padeda lengviau išreikšti savo asmenybę.

Ar jums reikalingas estetinis plombavimas?

Absoliučiai visi pacientai, kuriems atliktas danties plombavimas, turėtų odontologo pasiteirauti ir apie estetinį plombavimą. Estetiniai užpildai yra tvirti, patvarūs ir gali būti puikiai pritaikomi prie danties spalvos. Kosmetinis plombavimas – kai odontologas parenka ir prie jūsų danties priderina užpildo spalvą.

Kaip vyksta estetinio plombavimo procedūra?

Kai tinkamai apdorojamas dantis ir / ar pašalinamas senasis užpildas, procedūra iš esmės panaši į įprastą dantų plombavimo procedūrą. Viena procedūra – ir jau galėsite džiaugtis į gerąją pusę pakitusia šypsena.

Po danties plombavimo procedūros

Kai kurie žmonės po procedūros gali jausti nemalonius pojūčius, dantis gali būti jautrus karštiems, šaltiems ar saldiems maisto produktams, netgi įkvepiamam orui. Taip gali nutikti dėl to, kad buvo panaudota pernelyg daug užpildančiosios medžiagos.

Kita diskomforto rūšis vadinama galvaniniu šoku – jūs jaučiate skausmą, kai susiliečia dantys. Taip gali nutikti tais atvejais, jei apatinis dantis užpildytas, pavyzdžiui, amalgama, o viršutinis yra su auksine karūnėle. Dėl to burnoje susidaro elektros srovė.

Daugeliu atvejų jautrumas sumažėja per vieną ar dvi savaites, o tuo metu stenkitės vengti visko, kas jums sukelia nemalonius pojūčius. Jei po dviejų savaičių jautrumas nesumažėja, būtinai susisiekite su savo odontologu.

Nepamirškite!

  1. Tinkama kryptimi valykitės dantis.
  2. Naudokite dantų siūlą.
  3. Venkite tabako.
  4. Iki minimumo sumažinkite gaiviųjų gėrimų, kavos ir alkoholio vartojimą.
  5. Vartokite daugiau vitaminų, ypač kalcio.
  6. Reguliariai lankykitės pas odontologą.
  7. Nepamirškite naudoti burnos skalavimo priemonių.
  8. Nenumokite ranka į dantų ar dantenų skausmą, patinimus, uždegimus.
  9. Valykite liežuvį!
Užsiregistruokite konsultacijai