Dantenų transplantacija

/Dantenų transplantacija
Užsiregistruokite

Dantenų transplantacija

Dantenų transplantacija 2018-12-14T17:25:52+00:00
Dantenų transplantacija

Dantenų transplantacija

Jei odontologas pasakė, kad jums reikalinga dantenų transplantacija, nenusigąskite – viskas skamba kur kas blogiau, nei yra iš tiesų. Dantenų chirurgija reikalinga siekiant apsaugoti dantis nuo žalingo dantenų recesijos poveikio. Taip pat ji gali būti reikalinga siekiant pagražinti šypseną.

Dantenų nusmukimas, kai ima formuotis „kišenės“, – tai procesas kurio metu pasmunka dantis supantis audinys ir atsidengia daugiau danties ar net pasimato šaknys. Dantenų nusmukimas yra dažna su dantenomis susijusi problema – ji paliečia bemaž 12 procentų suaugusiųjų. O blogiausia – yra nejaučiama ar net nematoma, kol pasiekia sunkesnę ligos formą.

Daugelis žmonių plika akimi net nepastebi, kad jų dantenos ima trauktis, formuojasi „kišenės“, atsiveria daugiau danties, nes tai yra laipsniškas ir gana lėtas procesas. Tačiau laikui bėgant atsivers danties šaknys ir tau jau bus ne vien estetinė problema – padidės danties jautrumas, taps sunku valgyti, ypač šaltą ar karštą maistą. Galų gale, jei dantenų recesija negydoma, gali grėsti danties praradimas. Taigi, norint ištaisyti žalą ir užkirsti kelią tolimesniems procesams, gali prireikti dantenų audinio transplantacijos.

Kaip atrodo procedūra

Yra trys skirtingi dantenų transplantacijos tipai. Kurį parinks jūsų gydytojas, priklausys nuo konkrečių jūsų poreikių. Dantenų transplantacijos metodai:

  • Jungiamieji audinio transplantai. Šis tipas naudojamas dažniausiai, kai jau matyti dantų šaknys. Procedūros metu išpjaunama šiek tiek gomurinio audinio, kuris perkeliamas ant dantenų toje vietoje, kur matyti atviros dantų šaknys;
  • Kai labai atviros dantų šaknys. Šis metodas panašus į jungiamojo audinio transplantą, tačiau pritaikomas tiems žmonėms, kurių dantenos ypač siauros, o šaknys – labai atviros;
  • Naudojamas dantenų audinys. Per šią procedūrą naudojami ne audiniai, paimti iš gomurio, o audiniai, esantys aplink dantį. Toks metodas taikomas tiems žmonėms, kurie turi užtektinai dantenų audinio.

Kai kurie odontologai ar pacientai nenori naudoti gomurinio audinio, tad transplantui panaudojami donoro audiniai. Kartais naudojami baltymai, stimuliuojantys audinių ir kaulo augimą. Tik jūsų odontologas pasakys, koks metodas jums labiausiai tinka.

Kaip elgtis po procedūros

Po dantenų transplantacijos pacientai iškart yra išleidžiami į namus. Odontologas suteiks tikslius nurodymus, kaip elgtis po procedūros, pavyzdžiui, koks turėtų būti fizinis krūvis, maitinimosi planas ar kokių vaistų kurį laiką nepatartina gerti. Nenaudokite dantų šepetėlio ir siūlo toje vietoje, kur atlikta procedūra, kol dantenos sugis. Jums gali būti paskirtas specialus burnos skalavimo skystis, kad sumažintumėte dantų akmenų formavimąsi ir bakterijų skaičių. Dėl infekcijų atsiradimo gali būti paskirti ir antibiotikai.

Savaitę ar dvi valgykite tik minkštus, nekarštus ir nešaltus maisto produktus: kiaušiniai, makaronai, jogurtas, varškė, virtos daržovės, minkštesnis vaisiai (bananai, citrusai) etc.

Kiek pooperaciniu laikotarpiu jums skaudės (ir ar skaudės), priklauso nuo transplantacijos metodo, mat jei audinys pašalintas iš jūsų paties gomurio, kelias dienas galite jausti nežymų diskomfortą, bet geroji žinia ta, kad gomurio žaizda greitai užgyja, o skausmas apibūdinamas kaip nusideginus gomurį karštu maistu ar gėrimu. Uždegimą slopinantys vaistai ar receptiniai nuskausminamieji jums tikrai padės kelias dienas po procedūros jaustis geriau.

Nors visiškai atsigausite tik po poros savaičių, tačiau jau iš karto galėsite grįžti į darbą ir prie kasdienių veiklų.

Kada kreiptis į odontologą

Susisiekite su savo odontologu, jei po operacijos pasireiškė neįprasti simptomai, įskaitant ir šiuos:

  • Kraujavimas, nesibaigiantis 20 minučių;
  • Jaučiate kur kas didesnį skausmą, nei sakė jūsų gydytojas;
  • Dantenos ir / ar gomurys patino, atsirado kraujosruvų.

Nepamirškite!

  1. Tinkama kryptimi valykitės dantis.
  2. Naudokite dantų siūlą.
  3. Venkite tabako.
  4. Iki minimumo sumažinkite gaiviųjų gėrimų, kavos ir alkoholio vartojimą.
  5. Vartokite daugiau vitaminų, ypač kalcio.
  6. Reguliariai lankykitės pas odontologą.
  7. Nepamirškite naudoti burnos skalavimo priemonių.
  8. Nenumokite ranka į dantų ar dantenų skausmą, patinimus, uždegimus.
  9. Valykite liežuvį!
Užsiregistruokite konsultacijai