Dantų akmenų šalinimas

/Dantų akmenų šalinimas
Užsiregistruokite

Dantų akmenų šalinimas

Dantų akmenų šalinimas 2018-12-14T17:26:24+02:00
Dantų akmenų šalinimas

Dantų akmenų šalinimas

Dantų akmenys yra negyvų ląstelių ir bakterijų plokštelės (sankaupos). Jie labai kenkia dantims, nes, sąveikaudami su tam tikrais maisto produktais, išskiria rūgštį, dėl kurios ir atsiranda dantų ėduonis. Odontologai pataria, kaip galima pašalinti ar neleisti susidaryti dantų akmenims.

1. Identifikuokite savo priešą. Ne visi dantų akmenys yra lengvai matomi – neretai jie dar tik pradeda formuotis. Tokiu atveju jums reikės įsigyti specialaus skalavimo skysčio ar kramtomų tablečių, po kurių pažeistos vietos bus ryškiai matomos, nes nusidažys viena ar kita spalva. Įsidėmėkite šias sritis ir valydamiesi dantis kuo didžiausią dėmesį skirkite joms.
2. Naudokite tinkamą dantų šepetėlį ir dantų pastą. Norėdami efektyviai išsivalyti dantis, privalote turėti pačius geriausius įrankius. Minkšti nailono šepetėliai su užapvalintais šerelių galais daro stebuklus. Jokiu būdu nesusižavėkite šepetėliais su kietais šereliais, nes jie – pernelyg abrazyvūs ir tik kenks jūsų dantims per stipriai trindami emalio sluoksnį. Dantų pastą rinkitės turinčią daug fluorido, nes jis stiprina dantis, apsaugo nuo karieso ir netgi įskilimų. Atkreipkite dėmesį, kad elektriniai dantų šepetėliai nėra niekuo geresni už paprastus. Taip pat nepamirškite dantų šepetėlį keisti kas 3–4 mėnesius, nes laikui bėgant jie susidėvi ir valymasis gali nebebūti toks veiksmingas.
3. Svarbu tinkama dantų valymo technika. Valydamiesi dantis dantų šepetėlį laikykite pakreipę taip, kad su dantenų linija sudarytų 45 laipsnių kampą. Valykite arba trumpais vertikaliais judesiais, arba sukdami apskritimus. Netrinkite dantų kuo stipriau – tai tik pakenks, sukels jautrumą.
4. Dėmesio skirkite kiekvienam dančiui. Valydamiesi nepraleiskite nė vieno danties. Atidžiai nuvalykite visus vidinius, išorinius ir kramtomuosius paviršius. Šepetėliu pasiekite ir giliausiai esančius protinius dantis. Norėdami tinkamai išsivalyti dantis, jiems turite skirti mažiausiai dvi minutes. Kad įprastumėte, iš pradžių galite naudoti chronometrą.
5. Nepamirškite nuvalyti liežuvio. Dantų akmenys gali susidaryti ir dėl ant liežuvio esančių bakterijų, maisto likučių, todėl būtina jį švelniai nušveisti. Ši procedūra pagerina ir burnos kvapą. Liežuvį siekite kuo giliau ir valykite link išorės. Kartokite 4–5 kartus.
6. Valykitės dantis du kartus per parą. Dantų valymas yra pats paprasčiausias ir veiksmingiausias būdas siekiant užkirsti kelią dantų akmenims. Odontologai pataria dantis valytis du kartus per dieną, bet svarbiausia – prieš miegą, nes naktį bakterinė terpė tampa aktyvesnė dėl sumažėjusio seilių kiekio.
7. Nepamirškite tarpdančių siūlo. Jis yra viena pagrindinių veiksmingos burnos higienos sudedamųjų dalių – deja, dažnai nepelnytai pamirštama. Dantų siūlas pašalina po dantų valymo užsilikusias maisto daleles iš tarpdančių. Juo pakanka naudotis kartą per parą, prieš miegą valantis dantis. Kiekvienam tarpdančiui naudokite švarią siūlo dalį – kitu atveju jūs tiesiog pernešite bakterijas nuo vieno tarpdančio į kitą.
8. Pravers burnos skalavimo priemonė. Žinoma, tai nėra esminė burnos higienos dalis, tačiau papildoma priežiūra visada praverčia. O jei dar suteikia malonų kvapą. Burnos skalavimo skystis su chlorheksidino digliukonatu yra pats veiksmingiausias, tačiau jo negalima naudoti ilgiau nei dvi savaites iš eilės.
9. Nenumokite ranka į maitinimosi įpročius. Venkite saldžių ir krakmolingų maisto produktų, bet obuolius ir melionus rinkitės drąsiai. Taip pat dantis galite patrinti švaria apelsino žievele – vitaminas C, esantis citrusuose, apsaugo dantis nuo ant jų paviršiaus besidauginančių mikroorganizmų.
10. Reguliariai lankykitės pas odontologą. Nuolatos atliekama profesionali burnos higiena šalinant akmenis padės „prisikasti“ iki valymui namų sąlygomis nepasiduodančių dantų akmenų. Dėl dantų akmenų pas higienistą lankykitės kas šešis mėnesius – jis pašalins akmenis, švelniai nupoliruos dantis ir taip bus užkirstas kelias dantų ir dantenų ligoms.

Nepamirškite!

  1. Tinkama kryptimi valykitės dantis.
  2. Naudokite dantų siūlą.
  3. Venkite tabako.
  4. Iki minimumo sumažinkite gaiviųjų gėrimų, kavos ir alkoholio vartojimą.
  5. Vartokite daugiau vitaminų, ypač kalcio.
  6. Reguliariai lankykitės pas odontologą.
  7. Nepamirškite naudoti burnos skalavimo priemonių.
  8. Nenumokite ranka į dantų ar dantenų skausmą, patinimus, uždegimus.
  9. Valykite liežuvį!
Užsiregistruokite konsultacijai