Dantų protezavimas

/Dantų protezavimas
Užsiregistruokite

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas 2018-12-14T17:27:25+00:00
Dantų protezavimas

Dantų protezavimas

Dantys protezuojami tuomet, kai pažeisti danties audiniai, siekiant restauruoti defektus ar po netikslios restauravimo procedūros, protezavimas pritaikomas tuomet, kai dantims tenka nemažas kramtymo krūvis ar keičiamos senos ir neestetiškai atrodančios plombos.

Estetinis protezavimas

Estetinis protezavimas dažniausiai atliekamas priekinių dantų srityje norint pakoreguoti jų formą, spalvą arba „uždaryti“ tarpelius tarp dantų. Estetinis dantų protezavimas atliekamas tuomet, kai trūksta dantų, nebėra kramtymo funkcijos, nukenčia estetika, pacientas dėl dantų nebuvimo ima švepluoti.

Dantų laminatės yra ploni ir specialiai jums pagaminti dantų dangų korpusai, skirti padengti priekinį danties paviršių, kad šypsena taptų estetiškai patrauklesnė. Laminatėmis keičiama dantų forma, spalva, dydis, ilgis. Dantų laminatės yra gaminamos iš porceliano arba kompozitinių medžiagų. Porcelianinės kur kas atsparesnės dėmėms nei kompozitinės, taip pat geriau imituoja natūralių dantų gebėjimą atspindėti šviesą. Iš kokios medžiagos dantų laminatės tinkamos jums, sužinosite pasitarę su savo odontologu.

Protezavimas ant dantų implantų

Protezavimas prasideda tuomet, kai jau implantai yra integruoti. Ankstyvojoje implantų įsriegimo stadijoje (iki 3 mėnesių), pagal nusistovėjusią praktiką, dauguma atvejų bus pritaikyti laikinieji protezai, kol įvyks osteointegracija – kaulas iki galo suaugs su įsriegtu implantu. Pritaikant protezus (ypač ne vienam dančiui), teks kreiptis į burnos chirurgą. Protezuodamas odontologas sieks atkurti kandimo / kramtymo funkciją (okliuziją), struktūrinį dantų vientisumą ir estetišką šypseną.

Būtina priežiūra:

  • Kelias dienas kuo kruopščiau saugoti gydytas vietas;
  • Laikytis burnos higienos;
  • Jei pajautėte diskomfortą – kuo skubiau kreiptis į odontologą;
  • Jei ir jaučiate, kad viskas gerai, pas odontologą turėtumėte apsilankyti ne vėliau nei po 6 mėnesių.

Dantų bemetalė keramika

Dantų karūnėlė yra danties formos apvalkalėlis, kuris užmaunamas ant danties ir taip atkuriama jo forma, dydis, stiprumas, geresnis estetinis vaizdas. Užmautos karūnėlės visiškai uždengia visą matomą danties dalį, esančią virš dantenų linijos. Ilgalaikės dantų karūnėlės paprastai tarnauja 5–15 metų.

Laikinąsias karūnėles odontologas gali pagaminti ir savo kabinete, o ilgalaikės daromos laboratorijoje. Paprastai laikinosios karūnėlės gaminamos iš akrilo medžiagos ar nerūdijančio plieno.

Kokių problemų gali kilti dėl danties karūnėlės?

  • Diskomforto jausmas ir / ar jautrumas. Jūsų naujai „apkarūnuotas“ dantis iškart po procedūros gali būti jautrus, kai nustoja veikti nuskausminamieji. Dantis gali būti jautrus šaltam ar karštam maistui ar gėrimui. Jei jaučiate diskomfortą kąsdami, vadinasi, karūnėl% vadinasi, karūnėlė yra per aukštai – kuo skubiau kreipkitės į savo odontologą, nes jis gali lengvai išspręsti šią jums nemalonią problemą;
  • Karūnėlė įskyla ar suskyla. Jei karūnėlė įskyla, gali tekti panaudoti formuojamąją medžiagą, kad plyšys būtų užsandarintas, tačiau suskilusią karūnėlę teks pakeisti nauja;
  • Karūnėlė yra pernelyg laisva. Kartais klijuojamoji medžiaga gali būti išplaunama, tad karūnėlė atlaisvėja, o tai – tiesus kelias patekti bakterijoms. Susisiekite su savo odontologu;
  • Karūnėlė išsimauna ir iškrenta. Iškart susisiekite su odontologu – jis paaiškins, kaip prižiūrėti dantį ir karūnėlę, kad vėliau nekiltų problemų ją vėl užmaunant.

Nepamirškite burnos higienos!

  1. Tinkama kryptimi valykitės dantis.
  2. Naudokite dantų siūlą.
  3. Venkite tabako.
  4. Iki minimumo sumažinkite gaiviųjų gėrimų, kavos ir alkoholio vartojimą.
  5. Vartokite daugiau vitaminų, ypač kalcio.
  6. Reguliariai lankykitės pas odontologą.
  7. Nepamirškite naudoti burnos skalavimo priemonių.
  8. Nenumokite ranka į dantų ar dantenų skausmą, patinimus, uždegimus.
  9. Valykite liežuvį!
Užsiregistruokite konsultacijai